Hiç Düşünmemiştim”. Curry, Clay Thompson’a Yorum Yaptı

sdfsd Haberler

Golden State Warriors süperstar oyun kurucusu Stephen Curry, uzun süredir takım arkadaşı olan Clay Thompson’ın takımdan ayrılarak Dallas Mavericks’e katılmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Curry ve Thompson, Warriors hanedanının temel taşlarıydı ve son on yılda birlikte birçok şampiyonluk kazanmışlardı. Curry, ESPN ile duygusal bir röportajda, “Takım olarak yaşadığımız onca şeyden sonra Clay’in takımdan ayrıldığını görmek gerçekten zor” dedi. “Kariyerimizi burada, Golden State’te tamamlamanın, NBA tarihinin en iyi ikililerinden biri olarak mirasımızı sağlamlaştırmanın hayallerini kurduk. Ancak bunun bir iş olduğunu ve bazen böyle şeylerin olabileceğini anlıyorum.”

Curry, kendisinin ve Thompson’ın artık takım arkadaşı olmayacağı bir günün geleceğini asla düşünmediğini kabul etti. “Spor salonunda birbirimizi daha iyi oyuncu ve insan olmaya iterek geçirdiğimiz sayısız saati asla unutmayacağım. Yarattığımız anılar, kazandığımız şampiyonluklar bunlar kimsenin elimizden alamayacağı şeyler. Ama aynı zamanda mutluyum. Clay ve Dallas’ta sahip olduğu yeni fırsat için.” Curry, yakın arkadaşı ve rol arkadaşının ayrılışından dolayı üzgün olsa da Warriors’ın geleceği konusunda iyimser olduğunu ifade etti. “Bu takımda çok fazla genç yetenek ve potansiyel var. Her şey Clay olmadan aynı olmayacak olsa da, önümüzdeki yıllarda neler başarabileceğimizi görmek beni heyecanlandırıyor. Aramızda her zaman özel bir bağ olacak ve onun da onun olduğunu biliyorum.” Tıpkı Dallas’ta onu desteklediğim gibi, bizi de destekleyeceğim.”

Clay Thompson’ın Ayrılışı Golden State’te Bir Dönemin Sonunu İşaret Ediyor

ffjfj

Clay Thompson, 2011 yılında Golden State Warriors tarafından draft edildiğinden bu yana NBA’in demirbaşlarından biri haline geldi. Geçtiğimiz 12 sezon boyunca ligin önde gelen iki yönlü oyuncularından biri, hücumda ölümcül bir nişancı ve azimli bir saha oyuncusu olarak kendisini kanıtladı. defans oyuncusu. Keskin atış yeteneği ve kilitleme savunması, onu son on yılda Warriors’ın hanedan koşusunun paha biçilmez bir parçası haline getirdi. Thompson geçen sezon San Francisco merkezli takımda 78 maça çıktı ve maç başına 17,6 sayı, 3,3 ribaund ve 2,3 asist ortalamaları yakaladı. Son yıllarda sakatlıklarla mücadele etmesine rağmen, istikrarlı bir katkıda bulunmaya devam etti; bu onun muazzam iş ahlakının ve rekabetçi ruhunun bir kanıtıdır.

Daha önce Golden State başantrenörü Steve Kerr, Thompson’ın takıma katkılarından dolayı büyük övgüler almıştı. Kerr, Warriors’ın başarısının arkasındaki mimardı ve kadroyu Stephen Curry ve Thompson gibi yıldızlarla birlikte birden fazla şampiyonluğa taşımaya yönlendirdi. İkili, NBA tarihindeki en ikonik arka saha ikililerinden birini oluşturarak kırılmaz bir bağ kurdu. Thompson’ın gelecek sezon farklı bir takıma forma giydiğini görmek şüphesiz garip olacak olsa da, Warriors taraftarları onun yıllar boyunca sağladığı inanılmaz anılar için şüphesiz minnettar. Onun ayrılışı Golden State’te bir dönemin sonunu işaret ediyor, ancak organizasyon ve tutkulu hayran kitlesi onu her zaman gerçek bir franchise efsanesi olarak en yüksek saygıyla anacak.

Clay Thompson'ın Golden State Warriors'taki görevini nasıl tanımlarsınız?
Warriors'ın hanedan koşusunun ayrılmaz bir parçası, kendisini bir takım efsanesi olarak kanıtlıyor
0%
Daha ünlü takım arkadaşlarının gölgesinde kalan iyi bir oyuncu
0%
Voted: 0

Makaleyi değerlendirin
( No ratings yet )
NBA